Bilgi Almak İstiyorum

Adınız   :
Şehir   :
E-Posta (*)     :
Telefon (*)   :
Konu   :
Mesajınız   :
   
   
     
   

Saklanma Konuşalım !

TerapistA ilk seansta yaşamınızda fark yaratacak.

 

 

 

TerapistA Aile Ve Çift Terapisi

Aile ve Çift terapisi

Aile terapisi, çok yönlü ve dinamiği olan bir terapi sürecidir. Terapist tüm aileyle tek tek ya da ayrı ayrı ilgilenebileceği bir gelişim yoludur. Aile'deki psikolojik sorunlar iletişim ve ilişkilere yansır. Bunlar da aile ortamında sıkıntılar oluşturur. Aile terapisinde, temelde aile tek tek değil bir bütün olarak ele alınır. Eğer bireysel problemler var ise bireysel psikoterapide kişilerin alması gerekir. Aile terapisinde, terapist bireyleri suçlamaz, taraf tutmaz,  birbirlerinin duygularını, düşüncelerini anlamalarını, çatışmaların çözümüne yönelik farkındalıklar ve ortak çözüm yolları bulmasına teşvik eder. Aile bireylerinin, kendileri hakkında ve diğer aile bireyleri hakkında farkındalığı artar.


Aile terapisi ile her bir aile üyesinin psikolojik süreçleri ile ailenin hedefine bakılır ve bu değişime liderlik edilir. Aile bireylerinin farklı ihtiyaçları olabilir. Bu durumda terapist farklı terapistler ya da test yöntemleri kullanabilir.


Her ailenin kendi değerleri ve yaşamı genelleyen inanç modelleri vardır. Yani kısacası her ailenin ve aile üyelerinin ayrı ayrı psikolojik gözlükleri vardır. Bu gözlüklerin renkleri bazen değişebilir. Anne pembe, baba mavi, çocuk yeşil gözlükten bakarak aynı şeye dahi baksalar bambaşka anlamlar bulacakları durumlar oluşur. İşte bu esnada aile terapisi devreye girer. Ve farklı gözlüklerin birbirini anlaması ve ilişki ve iletişimi yeniden dizayn etmesine yardımcı olur. 

 

Buraya tıklayarak randevu alabilirsiniz.