Bilgi Almak İstiyorum

Adınız   :
Şehir   :
E-Posta (*)     :
Telefon (*)   :
Konu   :
Mesajınız   :
   
   
     
   

Saklanma Konuşalım !

TerapistA ilk seansta yaşamınızda fark yaratacak.

 

 

TerapistA Yetişkin Testleri

MMPI: Kişilik testidir. Objektif bir testtir. Depresyon, saplantı – takıntı, şizofreni, duygu durum bozukluğu, sosyal içe dönüklük, hipokondriazis, histeri, psikotik sapma, cinsel tercih ve eğilimler, şüphecilik, gibi teşhisleri koymada yardımcı olur. Kişinin nasıl kişilik özelliklerine sahip olduğu, bozukluk boyutunda olup olmadığı hakkında bilgi vermektedir. Kişinin iş ilişkilerine yönelik problemlerde, işe yerleştirme ve eleman seçme süreçlerinde de kullanılabilir. Test süresi kişiye göre değişkenlik gösterir.

 

RORSCHACH TESTİ: Kişilik testidir. Projektif bir testtir. Kişinin ana dinamikleri, kişilik özellikleri, savunmaları hakkında bilgi verir. Tanı ve tedavide büyük ölçüde yardımcıdır. Test sonucundaki bilgiler terapiye katkı sağlar. Test süresi kişiye göre değişkenlik gösterir.

 

TEMATİK ALGI TESTİ - TAT:  Projektif bir testtir. 8 yaş üzerine uygulanır. TAT, Rorschach ile birlikte tamamlayıcı olarak kullanılabileceği gibi ayrıca da uygulanabilir. Psikoterapi öncesinde kişinin daha yakından tanınmasını sağlar. Bu test bütünüyle ele alınmasına yardım eder, savunmalarını gösterir.  İçe kapanık olan, kendini ifade etmekte güçlük çeken danışanların içsel dünyasını aktarmada büyük ölçüde yardımcıdır. Test süresi 30dk. ile bir saat arasında değişmektedir.

 

VİYANA TEST SİSTEMİ - VTS: Dikkat testidir. Dikkatin birçok alanı vardır. Bilgisayar ortamında yapılır. Örneğin, dikkati sürdürme, basit dikkat, karmaşık dikkat, odaklanma gibi. Bu testle hangi dikkat alanında ya da alanlarında problem olduğu saptanır ve uygun dikkat çalışmaları başlanır. Test süresi kişiye göre değişkenlik gösterir.

 

NÖROPSİKOLOJİK DEĞERLENDİRME - NPT: Beyin – davranış ilişkisine dayanır. Kişinin bilişsel işlevleri ölçülür. Kişinin dikkat bozukluğu, unutkanlık şikâyetleri ya da çevresi tarafından böyle bir gözlem olduğunda gerek duyulur. Dikkat, sözel bellek, görsel bellek, yürütücü işlevler, görsel – mekânsal algılama, dil, soyutlama, yapılandırma, planlama becerilerini ölçen geniş kapsamlı bir testtir. Test süresi kişiye göre değişkenlik gösterir.

*Tüm testler ilk görüşme sonrası kişi için gerekli olanı saptanarak, psikolog veya psikiyatrist tarafından istenir.

Buraya tıklayarak randevu alabilirsiniz.