Bilgi Almak İstiyorum

Adınız   :
Şehir   :
E-Posta (*)     :
Telefon (*)   :
Konu   :
Mesajınız   :
   
   
     
   

Saklanma Konuşalım !

TerapistA ilk seansta yaşamınızda fark yaratacak.

 

 

TerapistA Çocuk Ve Ergen Testleri

VİYANA TEST SİSTEMİ VTS: Dikkat testidir.

Dikkatin birçok alanı vardır. Bilgisayar ortamında yapılır. Örneğin, dikkati sürdürme, basit dikkat, karmaşık dikkat, odaklanma gibi. Bu testle hangi dikkat alanında ya da alanlarında problem olduğu saptanır ve uygun dikkat çalışmaları başlanır. Test süresi kişiye göre değişkenlik gösterir.

 

WISC-R WECHSLER ÇOCUKLAR İÇİN ZEKÂ TESTİ: 6 – 16 yaş grubuna uygulanan zekâ testidir.

Dikkat, soyutlama, görsel – mekânsal algılama, el – göz koordinasyonu, muhakeme, akıl yürütme becerilerini ölçer. Çocuğun hangi becerilerinde iyi, hangi becerilerinde zorlandığı saptanır. Zekâ düzeyinde problem olduğu düşünülen, öğrenme güçlüğü yaşayan ya da yaşından daha fazla beceriye sahip olduğu düşünülen kişilere uygulanır. Test süresi yaklaşık 1,5 saat kadar sürmektedir.

 

RORSCHACH TESTİ: Kişilik testidir.

Projektif bir testtir. Kişinin ana dinamikleri, kişilik özellikleri, savunmaları hakkında bilgi verir. Tanı ve tedavide büyük ölçüde yardımcıdır. Test sonucundaki bilgiler terapiye katkı sağlar. Test süresi kişiye göre değişkenlik gösterir.

 

CAT (CHILDREN’S APPERCEPTION TEST): Projektif bir testtir.

3- 10 yaş arası çocuklara uygulanmaktadır. Çocuğun ruh sağlığı ile ilgili bilgi verir. Örneğin ebeveyn algısı, kardeş algısı hakkında bilgi verir. Terapi içeriğini belirlemede önemli katkı sağlamaktadır. Test süresi her çocuğa göre değişkenlik gösterir.

 

DENVER 2: Gelişim testidir.

0 – 6 yaş arası çocuklara uygulanır. İnce motor becerilerini, kaba motor becerilerini, dil becerilerini ve sosyal beceri – öz bakım becerilerini ölçer. Çocuğun bu alanlarının yaşına uygun olarak gelişip gelişmediğini ölçmektedir.

 

Buraya tıklayarak randevu alabilirsiniz.